Chata pod Slemäňom

Pod majestátnym vrchom Slemä, nad poľanou Brtkovica, v nadmorskej výške cca 1100 metrov je postavená zrubová chata. Chata je majetkom Urbárskeho pozemkového spoločenstva Liptovská Porúbka. Postavená bola v rokoch 1999–2003.Charakteristika chaty
- tri izby (jedna na prízemí a dve v podkroví)
- spoločenská miestnosť spojená s kuchyňou
- vstupná predsieň
- hospodárska budova s WC
- sauna so sprchou

Je vybavená vkusným dreveným nábytkom. V spoločenskej miestnosti je krb, ktorý vykuruje prízemie aj poschodie. Kuchyňa je vybavená sporákom, dresom s tečúcou úžitkovou vodou (len v letných mesiacoch), kuchynskou linkou a kompletným riadom. Izby sú vybavené váľandami, stolíkmi a skriňami. Spolu je na chate 16 spacích miest. Elektrická energia je získavaná pomocou fotovoltaiky.

Charakteristika okolia

Chata je situovaná do pekného prostredia, od ostatných chát v lokalite je oddelená lesom. V lete je prístup možný autom po lesnej ceste až ku chate. V zime je chata posledné 2 km prístupná pešo, alebo terénnym vozidlom. Bezprostredné okolie chaty je zatrávnené a upravené, dajú sa tu hrať loptové hry. V ústraní je zastrešený altánok so sedením a veľkým ohniskom v strede. Možnosť zapožičania kotlíka na varenie gulášu. Chata je vhodná ako aj pre rodiny s deťmi, rodinné rekreácie, tak aj pre firemné akcie s väčším počtom ľudí. Sauna je celodrevená s výhrevným telesom na drevo a studenou sprchou.

Okolitá nádherná príroda poskytuje množstvo možností na kratšie či dlhšie turistické výlety, ako aj na prechádzky po okolí, ktoré sa v sezóne dajú spojiť so zberom húb. Po turistickom chodníku sa dá dostať do Jánskej doliny a za 1 a pol hodiny na termálne kúpaliská v Liptovskom Jáne. Turistické vyznačené trasy sú na hrebeň Nízkych Tatier, do Malužinej či Nižnej Boce. Obľúbená turistická trasa je na vrch Slemä, kde sú pozostatky havarovaného lietadla z 2. svetovej vojny, alebo ďalej na masív Ohnište, kde sa nachádza krasová priepasť a známe „Okno“.

Objednávka chaty e-mailom, alebo telefonicky na číslach: 044/5223837, 0911591519